معرفی کتاب : سن جهان چقدر است؟ – ?How Old Is the Universe

معرفی کتاب >> نجوم و اختر فیزیک >> کیهان شناسی >> معرفی کتاب : سن جهان چقدر است؟ – ?How Old Is the Universe >> طبق پیش بینی مدل استاندارد کیهان شناسی، سن عالم در حدود ۱۳٫۸ میلیارد سال است. سوالی که ممکن است مطرح شود اینست که این مقدار گزارش شده برای سن عالم، چقدر می تواند صحیح باشد؟ آیا از طریق روش های دیگری هم (به غیر از علم کیهان شناسی) می توان سن عالم را تخمین زد؟

کتاب با استدلال ساده “سن عالم از هر آنچه که در اطرافمان وجود دارد، باید بیشتر باشد” شروع می شود. مثلا اگر سن زمین را بدانیم (که از طریق مطالعات علم زمین شناسی تقریبا ۴٫۵ میلیارد سال تخمین زده شده است)، در اینصورت می توانیم بگوییم سن عالم هم باید بیشتر از این مقدار گزارش شده باشد. یا اگر در مقیاسی بزرگتر، اگر سن خورشید را بدانیم (که از طریق روش های مختلف در حدود ۴٫۶ میلیارد سال تخمین زده شده است)، در اینصورت باز حدی برای سن عالم می توانیم تعیین کنیم و آن اینست: سن عالم باید بیشتر از سن خورشید باشد. زیرا در ابتدا عالم بوجود آمده است و سپس خورشید در داخل عالم متولد شده و تحول یافته است.

معرفی کتاب : سن جهان چقدر است؟ – ?How Old Is the Universe

عکس روی جلد کتاب: ?How Old Is the Universe

عکس روی جلد کتاب: ?How Old Is the Universe

 

در طول کتاب، نویسنده ابتدا به زبانی ساده (و بدون استفاده از روابط ریاضی یا اصطلاحات تخصصی) روش های مختلف تخمین سن اجرام نجومی مختلف (از جمله ستارگان، خوشه های ستاره ای، ستارگان کوتوله سفید و همچنین مشاهدات مربوط به انبساط عالم) را بیان کرده است. بعد از بیان روش های مختلف تخمین سن، نتیجه گرفته است که سن عالم باید بیشتر از سن این اجرام نجومی باشد. همه اجرام نجومی که در فوق به آنها اشاره شد، سنی کمتر از سن محاسبه شده برای جهان (۱۳٫۸ میلیارد سال) دارند.

همچنین بخوانید:  معرفی کتاب : Stellar Structure and Evolution (2nd Edition)

فایل زبان اصلی کتاب را می توانید از کانال تلگرامی بنده دانلود نمایید:  https://t.me/eb_hassani

 

عنوان: ?How Old Is the Universe
سال انتشار: ۲۰۱۲ میلادی
نویسنده: David A. Weintraub
زبان: انگلیسی
تعداد صفحات: ۳۸۴
ISBN-10 ‏ : ‎ ۰۶۹۱۱۵۶۲۸X
ISBN-13 ‏ : ‎ ۹۷۸-۰۶۹۱۱۵۶۲۸۶

 

دانلود مجموعه کتاب جمع آوری شده با موضوع مکانیک کلاسیک

دانلود مجموعه کتاب جمع آوری شده با موضوع الکترومغناطیس
دانلود مجموعه کتاب جمع آوری شده با موضوع مکانیک کوانتومی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.