سفری رایگان به ایستگاه فضایی بین المللی

معرفی سایت نجوم  >>  سفری رایگان به ایستگاه فضایی بین المللی  >>  آیا تا کنون فکر کرده اید که زندگی در شرایط بی وزنی و در فضا چگونه میتواند باشد؟ آیا تا کنون به این فکر کرده اید که ایستگاه فضایی بین المللی چگونه جاییست؟ چند نفر در آن زندگی می کنند؟ چگونه زندگی میکنند؟ و اصلاً چرا اون بالا هستند؟! اگر شما هم جزء افرادی هستید که این سوال ها بعضی وقت ها ذهنتان را قلقلک می دهد و هنوز برایشان جوابی پیدا نکرده اید، شما رو به یک سفر کم هزینه به ایستگاه فضایی بین المللی دعوت می کنیم تا خودتان از نزدیک جواب سوال هایتان را پیدا کنید.

سفری رایگان به ایستگاه فضایی بین المللی

سفری رایگان به ایستگاه فضایی بین المللی!

نمایی از داخل ایستگاه فضایی بین المللی

ایستگاه فضایی بین‌المللی (International Space Station یا بطور مخفف ISS) یک ایستگاه فضایی است که با مشارکت بیش از ۱۵ کشور در حال ساخت است. این ایستگاه فضایی در مدار نزدیک زمین و در ارتفاع ۳۳۰ تا ۴۳۵ کیلومتری از سطح زمین در حرکت است. سرعت آن در مدار برابر ۲۷٬۷۰۰ کیلومتر بر ساعت است، که به این ترتیب روزی بیش از ۱۵ بار به دور سیاره زمین گردش می‌کند؛ این ایستگاه فضایی با مانورهای «تجدید ارتفاع» با استفاده از موتورهای زیوزدا (ماژول ایستگاه فضایی)، پیوسته مدار خود را در ارتفاع بین ۳۳۰ و ۴۳۵ کیلومتر (۲۰۵ و ۲۷۰ مایل)، حفظ می‌کند، و این به معنی طی کردن ۱۵٫۵۴ مدار در روز است.

سایت اینترنتی آژانس فضایی اروپا (ESA) یک تور مجازی از ایستگاه فضایی بین المللی منتشر کرده است. با استفاده از لینک زیر می توانید شش اتاق از این ایستگاه فضایی رو به صورت تصاویر ۳۶۰ درجه ببینید. در این تصاویر می توانید با دکمه های کیبرد یا دکمه های روی تصویر سایت، به دورتادور اتاق نگاهی بیاندازید. علاوه بر این، فیلم ها و متن های توضیحی بیشتری (به زبان انگلیسی) روی این تصاویر قرار گرفته اند که با کلیک کردن روی اونها می توانید اطلاعات بیشتری در مورد شرایط زندگی و کار در ایستگاه فضایی بین المللی کسب نمایید. همچنین می توانید با کلیک کردن روی علامت های فلش روی درب ها یا با استفاده از نقشه کوچکی که از کل ایستگاه فضایی برایتان نمایش داده میشود، بین اتاق هایی که در این تور در معرض نمایش قرار گرفته اند، حرکت کنید.

همچنین بخوانید:  معرفی کتاب : سه دقیقه اول ، نویسنده : استیون واینبرگ

کیفیت این تصاویر، هم از نظر تعداد پیکسل و هم از نظر تکنیک تصویر برداری قابل قبول بوده و میتواند حس حضور در داخل ایستگاه فضایی را منتقل کند.

<< لینک تور >>

 

منابع: ویکی‌پدیای فارسی     –     هوا فضای جوان

دانلود مجموعه کتاب جمع آوری شده با موضوع مکانیک کلاسیک

دانلود مجموعه کتاب جمع آوری شده با موضوع الکترومغناطیس
دانلود مجموعه کتاب جمع آوری شده با موضوع مکانیک کوانتومی

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.